SEKUESTROHET NJE GOMONE NE SHENGJIN

Një gomone e cila dyshohej se do të përdorej për të transportuar droge është kapur në brigjet e Shëngjinit.Sipas informacioneve gomonia është pikasur nga policia kufitare në afërsi të portit të Shëngjinit rreth ores 4 të mëngjesit trë së dieles.Pranë mjetit lundrues janë gjetur 30 bidona me benzinë dhe një automjet.Menjehere pas sinjalizimit në vendin ku u gjet gomonia mbërriten dhe efektiv të policisë së shtetit.

Në bashkëpunim me policinë kufitare ata organizun punen, ndërsa behet e ditur se janë ndaluar dy përsona të cilët janë ndodheshen brenda gomones.Gjithashtu policia bëri të ditur se janë ndaluar dhe dy shtetas të tjere teksa po lëviznin me një automjet në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin brenda së cilit u gjeten disa bidona benzine.Sipas të dhënave ata dyshohet se dhe ata kanë lidhje me gomonen e kapur në brigjet e Shëngjinit.Policia ka nisur hetimet, pasi dyshimet janë se mjetit lundrues do të përdorej për trafik droge nëpërmjet detit.

Lexoni dhe kete

JA ÇFARE U NDODH 2 SHTETASVE TURQ NE MURIQAN. ATO TENTUAN TE….

Me datë  30.06.2018 , nga strukturat e D. V. K. M. është bërë arrestimi në …