Tuesday , 22 October 2019

SELAMI DANI: VLLAZNIA DO RIKTHEHET, AJO S’VDES KURRË

Selami Dani nuk e sheh si dramë rënien e Vllaznisë nga Superliga. Madje sipas tij, kur skuadra kalon momente jo të mira, një rënie e tillë mund të shërbejë për një ringritje ashtu si duhet të saj në nivele të larta sërish. Dhe për këtë arsye, ish- sulmuesi i njohur merr rastin e vitit 1962 kur ai vetë ka qenë pjestar i ekipit shkodran që luajti një kategori më poshtë.

A do të ndodhë vërtetë kështu edhe këtë herë? Të presim. E rëndësishme është që skuadra të ngjitet sa më shpejt në Superligë dhe njëkohësisht të bëhen planet për një Vllazni ndryshe në sezonet e ardhshme, një Vllazni që të synojë fitimin e trofeve.

Lexoni dhe kete

ÇINARI: KEQARDHJA QË I SHËNOVA VLLAZNISË, POR JAM PROFESIONIST

Fitorja 3-1 ndaj Vllaznisë i ka lumturuar të gjithë në kampin e kuq. Drejtori i …