Wednesday , 13 June 2018

Selia e PD- se, akuza mes pronareve dhe qiradhenesit

Ndryshimi I selisė sė partise demokratike ėshtė kthyer ne njė temė debati ne mės pronarėve tė objektit dhe qiradhėnėsit, Sipas pronarėve tė objektit shkak I kėsaj situate ėshtė bėrė shkelja e kontrtatės nga qiradhėnėsi. E ndėrkohė Kurti thekson se shpreson qė  kjo situatė tė rregullohet sa mė parė.

Nga ana tjetėr sipas Kurtit nė prag tė zgjedhjeve lokale njė forcė politike nuk duhet tė bėjė tė tilla gabime.

Sipas Kurtit objekti 3- katėsh nė qėndėr tė Shkodres I ėshtė dhėnė me qira Shefik Dibres dhe nė kontratė ėshtė shkruar se nqs do ju jepet pales sė tretė me qera duhet tė pyeten edhe pronarėt. Mirėpo prej 4- vetesh Dibra nuk u ka dhėnė qiranė duke shkelur kontratėne nė kėtė mėnyrė pronarėt janė kundėr cdo lloj dhėnie me qera tė objektit nga Dibra palėve tė treta.

Lexoni dhe kete

PROƇEDURAT PER PRIVATIZIMIN E KLUBIT VLLAZNIA

ProƧedura qĆ« do tĆ« ndiqet pĆ«r privatizimin e klubit Vllaznia do tĆ« jetĆ« e gjatĆ«. …