Selia e PD- se, akuza mes pronareve dhe qiradhenesit

Ndryshimi I selis s partise demokratike sht kthyer ne nj tem debati ne ms pronarve t objektit dhe qiradhnsit, Sipas pronarve t objektit shkak I ksaj situate sht br shkelja e kontrtats nga qiradhnsi. E ndrkoh Kurti thekson se shpreson q kjo situat t rregullohet sa m par.

Nga ana tjetr sipas Kurtit n prag t zgjedhjeve lokale nj forc politike nuk duhet t bj t tilla gabime.

Sipas Kurtit objekti 3- katsh n qndr t Shkodres I sht dhn me qira Shefik Dibres dhe n kontrat sht shkruar se nqs do ju jepet pales s tret me qera duhet t pyeten edhe pronart. Mirpo prej 4- vetesh Dibra nuk u ka dhn qiran duke shkelur kontratne n kt mnyr pronart jan kundr cdo lloj dhnie me qera t objektit nga Dibra palve t treta.

Lexoni dhe kete

LUMI DRIN “MBULOHET” NGA PESHQ TE NGORDHUR

Kjo ishte pamja e Lumit Drin në Lezhë këtë të merkure. Peshq te ngordhur kanë …