Serbi, Arrestohen 3 persona. Dyshohen si atentator ndaj Rames!

Tre persona janė arrestuar nga policia serbe, pasi dyshohet se kishin planifikuar ti bėnin atentat kryeministrit shqiptar Edi Rama gjatė vizitės nė Beograd mė 10 nėntor. Lajmi ėshtė transmetuar nga agjencia e lajmeve nga Presheva Jonė, e cila raporton se policia serbe ka arrestuar mbrėmjen e sė enjtes tre persona, anėtarė tė njė bande, qė kishin planifikuar njė atentat ndaj kryeministrit Rama. Pavarėsisht kėsaj, autoritetet serbe nuk kanė konfirmuar asgjė zyrtarisht, ndėrsa mediat e kanė raportuar thjesht si lajm. “Policia speciale, tė enjten, ka ndalur njė veturė tė tipit BMW, ku pas kontrollimit tė pasagjerėve, pas 45 minutash ka arrestuar tre persona nė qendėr tė Beogradit. Personat janė dėrguar nėn ruajtjen e njėsive speciale drejt stacionit policor”, njoftoi agjencia e Preshevės duke ju referuar mediave serbe.

Sipas Radio- Televizionit Serb (RTS) tre personat e dyshuar u arrestuan nė qendėr tė kryeqytetit serb nė kėndin mes rrugėve “Takovske” dhe “Svetogorske”, por lajmi nuk u shoqėrua me shpjegimesh nė detaje se kush ishin ata, pse u arrestuan dhe ē’ndodhi me ta, pse makina ishte me targa tė Bujanovcit, nėse ishin kontabandistė, apo sa kilogramė drogė u bllokua.

“Pra, asnjė fjalė pėr kėtė arrestim me njė pjesėmarrje masive tė policisė dhe njėsive speciale kundėr terrorizmit. Dyshimet shtohen mė shumė pas lajmit se 3 personat mund tė ishin atentatorėt e Edi Ramės dhe se bandat nga Serbia po pėrgatiten pėr vizitėn e tij nė Beograd, qė tė shkaktojnė trazira.

Sipas medias shqiptare nė Serbi, nėse heshtet apo nuk dilet zyrtarisht rreth arrestimeve tė kėsaj bande nga policia serbe, gjithēka mbetet e dyshimtė.

Lexoni dhe kete

ULQINAKU: RAMA DHE RILINDJA JANE TASHME E SHKUARA E ZEZE E KETIJ VENDI

Nga Izmira UlqinakuFryma e shpresĆ«s dhe e besimit te Partia Demokratike dhe opozita ndjehet nĆ« …