Saturday , 25 November 2017

SERISH DROGE NE PIKEN KUFITARE TE MURIQANIT

Pika kufitare e Muriqanit vijon te jete destinacion per  trafikimin e lendeve narkotike. Një shtetas kosovar ka rënë dje në prangat e policisë, pasi u kap në kushtet e flagrancës me drogë në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit. Atij i janë sekuestruar 58 gramë kanabis.

“Më datë 14.10.2017 nga shërbimet policisë kufitare u arrestua në flagrancë shtetasi kosovar: Valon Musa, 31 vjeç, banues në Prishtinë, Kosovë Arrestimi i tij u bë pasi në dalje të Republikes se  Shqiperise. në Piken kufitare te Muriqanit, gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë, mjetit të tij tip BMW, iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale 58 gr. lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa.”

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga Kodit Penal”, thuhet në njoftimin zyrtar të policisë.Ndersaa nje dite me pare po ne piken kufitare te Muriqanit u kapen 21 kilogram lende narkotike kanabis sativa.

Lexoni dhe kete

GRABITET NJE SUPERMARKET NE LEZHE

Një supermarket është grabitur në rrugen e “Shtrausit” në Lezhë. Ngjarja ndodhi rreth ores 19:00 …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin