Wednesday , 25 July 2018

SERISH DROGE NE PIKEN KUFITARE TE MURIQANIT

Pika kufitare e Muriqanit vijon te jete destinacion per  trafikimin e lendeve narkotike. Një shtetas kosovar ka rënë dje në prangat e policisë, pasi u kap në kushtet e flagrancës me drogë në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit. Atij i janë sekuestruar 58 gramë kanabis.

“Më datë 14.10.2017 nga shërbimet policisë kufitare u arrestua në flagrancë shtetasi kosovar: Valon Musa, 31 vjeç, banues në Prishtinë, Kosovë Arrestimi i tij u bë pasi në dalje të Republikes se  Shqiperise. në Piken kufitare te Muriqanit, gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë, mjetit të tij tip BMW, iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale 58 gr. lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa.”

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga Kodit Penal”, thuhet në njoftimin zyrtar të policisë.Ndersaa nje dite me pare po ne piken kufitare te Muriqanit u kapen 21 kilogram lende narkotike kanabis sativa.

Lexoni dhe kete

KLSH KALLEZON NE PROKURORI 11 ZYRTARE E ISH-ZYRTARE NE LEZHE

Kontrolli i Lartë të Shtetit ka kallëzuar në prokurori 11 zyrtarë dhe ish zyrtarë në …