Monday , 25 October 2021

SEZONI TURISTIK, MIRATOHET HARTA E PLAZHEVE NE LEZHE

Sezoni turistik i veres do te shoqerohet me masa per subjektet qe do te kene ne shfrytezim stacionet e plazhit dhe nuk do te respektojne kontrat me Bashkine e Lezhes. Respektimi i detyrimit per percaktimin e hapsirave publike ne cdo stacion plazhi, elementet e sigurise, pastertia, clirimi i shetitores nga ambulantet dhe heqja me kioskave pergjate bregdetit jane disa nga masat qe do te ndermerren nga Bashkia e Lezhes gjsate ketij sezoni veror.

Planin e ka bere te ditur kreu i bashkise Pjerin Ndreu gjate mbledhjes se keshillit bashkiak ku u miratua edhe harta se pergjithshme e plazheve ne kete njesi vendore.

Ne mbledhjen e keshillit bashkiak, Bashkia e Lezhes ka miratuar edhe logon turistike te saj ndersa ka prezantuar edhe masa te tjera qe kane lidhje me mbarevajtjen e sezonit turtistik veror.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: VAKSINIMI E VETMJA MBROJTJE NGA COVID

Ministrja e Shëndëtësisë, Ogerta Manastirliu, ka komentuar situatën pandemike në vendin tonë. Manastirliu në fjalën …