Friday , 23 October 2020

SHENJTERIMI I NENE TEREZES, MESHE FALENDERIMI NE VAUN E DEJES

Kisha katolike shqiptare i kushtoi nj mesh falenderimi shenjterimit te Nene Terezes. N katedralen e Vaut Dejsit, ipeshkvinjt shqiptar t udhhequr nga presidenti i konferencs ipeshkvnore Imzot Angelo Massafra dhe Nunci Apostolik Ramiro Molinar Ingles kremtuan meshen e shenjt. N kt ceremony ishte I pranishm edhe presidenti i Republikes Bujar Nishani, autoritete lokale e fetare. Ipeshkvi Massafra krkoi q Nn Tereza t jet shembull pr t gjith n jetn e prditshme.

N fjaln prshndetse, presidenti Republiks Bujar Nishani shenjtrimi i Nn Terezs sht nj cast krenarie pr kombin shqiptar.N mbyllje t mandatit t tij 8- vjear si nunc apostolik n Shqipri, Imzot Ramiro Molinar Ingles krkoi nga t pranishmit q ti prmbahen fjalve t Nn Terezes pr tju dhuruar qoft edhe nj buzqeshje atyre q jan n vshtirsi n mnyr q tiu lehtsohen sado pak vshtirsit.

Pas meshs s shenjt, t pranishmit ndoqen edhe nj koncert artistik kushtuar Nn Terezs.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: BRENDA VITIT PËRMBUSHIM ANGAZHIMIN PËR MAMOGRAFI NË ÇDO SPITAL RAJONAL

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Lezha deklaroi se brenda vitit do …