Thursday , 24 September 2020

SHFAQET MONODRAMA “KONTRABASI” NE TEATRIN “MIGJENI”

Salla e teatrit “Migjeni” ne qytetin e Shkodres mirepriti mbremjen e se Premtes shfaqjen me te re me titull “Kontrabasi”. Nje monodrame bashkekohore e Patrik Suskind, me regji te Stefan Çapalikut dhe e interpretuar nga Pjerin Vlashi.

Vete aktori Vlashi foli per marredhenien e tij ne skene me kontrabasin.

Sebashku me kontrabasin e tij aktori Pjerin Vlashi performoi i vetem per 1 ore ne sallen e teatrit “Migjeni”, pavaresisht se publiku shkodran perseri nuk kishte mbushur sallen e teatrit “Migjeni”.

Lexoni dhe kete

TURIZMI KULTUROR NĂ‹ SHKODĂ‹R DREJT ZEROS

NjĂ« nga sitet mĂ« atraktive turistike sic Ă«shtĂ« Kalaj Rozafa e ShkodrĂ«s, kĂ«tĂ« vit Ă«shtĂ« …