Sunday , 17 December 2017
Breaking News

SHFAQET NE TEATRIN “MIGJENI” KABAREJA FRANCEZE

Pas suksesit te turneut te saj te pare ne Shqiperi ne nentor te 2016-es ne Korçe dhe Tirane, Laurette de Paname rikthehet me miqte e saj te Montmartre per nje version premiere te ketij Music-Hall Show, i cili ende nuk eshte prezantuar ne Francë dhe jashte saj. Shfaqja ndertohej nga nje Laurette qe kryeson faqet e para te revistave, dy kercimtarë, nje kengetar dhe 4 artiste te cilet gjate mbremjes shetisnin sikur ishin ne rruget e Frances.

[ Kemi pasur kenaqesi t’ju prezantojme spektaklin kabare franceze te Laurette de Paname. Kabareja franceze eshte e njohur ne te gjithe boten dhe jemi te kenaqur qe e sollem edhe ne Shqiperi per here te pare ne kete forme. Eshte fillimi i nje turneu ne 5 data neper qytete te tjera te Shqiperise. Besoj qe publiku shkodran e priti mire kete spektakel. Ishte mjaft i kenaqur dhe shume kurioz per nje forme artistike per te cilen ato nuk jane shume te njohur. E them edhe njehere qe per ne ishte kenaqesi ta fillonim nga shkodra kete spektakel. ]

Ky spektakel organizohet nga Aleanca Franceze e Shkodres ne partneritet me Ambasaden e Frances, Bashkine Shkoder dhe teatrin “Migjeni”.

Lexoni dhe kete

“LUMTURI NE FUKARALLEK” MBUSH SALLEN E TEATRIT “MIGJENI”

Mbremjen e se Merkures u shfaq premiera e komedise “Lumturi ne Fukarallek” ne teatrin “Migjeni” …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin