Saturday , 25 November 2017

SHFRYTEZUAN TE MITUREN PER PROSTITUCION, 3 NE PRANGA

Tre persona kanë rënë në pranga dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi akuzohen për veprën penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit”.Policia e Kurbinit bëri të ditur se të arresturit janë Kujtim C, 24 vjeç, Islam K, 26 vjeç, që të dy banues në Kruje dhe 26- vjeçari nga Lezha, Gjoke Gj.

Gjithashtu uniformat blu kanë shpallur në kërkim edhe 25 vjeçarin F.GJ.Sipas burimeve zyrtare nga policia, këta persona në bashkëpunim me njëri- tjetrin kanë shfrytëzuar për qëllime prostitucioni nw kohe e vende tw ndryshme të miturën 16- vjeçare me iniciale XH.K. Ka qenw kjo e fundit qw ka bwrw denoncim nw polici çka ka sjelle edhe arrestimin e 3 tw rinjeve.Materialet proçeduriale në ngarkim të të arrestuarve ju referuan s Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin ër veprime të mëtejshme.

Lexoni dhe kete

GRABITET NJE SUPERMARKET NE LEZHE

Një supermarket është grabitur në rrugen e “Shtrausit” në Lezhë. Ngjarja ndodhi rreth ores 19:00 …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin