Wednesday , 27 June 2018

SHFRYTEZUAN TE MITUREN PER PROSTITUCION, 3 NE PRANGA

Tre persona kanë rënë në pranga dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi akuzohen për veprën penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit”.Policia e Kurbinit bëri të ditur se të arresturit janë Kujtim C, 24 vjeç, Islam K, 26 vjeç, që të dy banues në Kruje dhe 26- vjeçari nga Lezha, Gjoke Gj.

Gjithashtu uniformat blu kanë shpallur në kërkim edhe 25 vjeçarin F.GJ.Sipas burimeve zyrtare nga policia, këta persona në bashkëpunim me njëri- tjetrin kanë shfrytëzuar për qëllime prostitucioni nw kohe e vende tw ndryshme të miturën 16- vjeçare me iniciale XH.K. Ka qenw kjo e fundit qw ka bwrw denoncim nw polici çka ka sjelle edhe arrestimin e 3 tw rinjeve.Materialet proçeduriale në ngarkim të të arrestuarve ju referuan s Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin ër veprime të mëtejshme.

Lexoni dhe kete

SEKUESTROHEN 6 MINA ME TELEKOMANDE, ARRESTOHET E.SINANAJ

Policia e Lezhës ka sekuestruar 6 mina me telokomandë, ndërsa ka arrestuar një 46-vjeçar nga …