Saturday , 15 August 2020

SHKARKIMI CANIT, META: GJITHMONE DUHEN IMPULSE TE REJA

Kryetari i Kuvendit ka komentuar shkurt shkarkimin e Shklqim Canit nga posti i ministrit t Financave si dhe pr mosdekretimin e dy ministrave t rinj nga Presidenti. Duke folur pr zvendsimin e Canit me kolegun e tij Arben Ahmetaj, kryeoparlamentari Meta tha se gjithmon ka nevoj pr impulse t reja n Qeveri.Jam i bindur se gjithnj ka vend pr prmirsim n punn e Parlamentit, gjithnj ka nvoj pr impluse t reja por ndonjher un ndahem me ju se ju tek cdo impuls shihni nj person un shoh rezultate m t larta n realizimin e objektivave t qeveris, u shpreh Meta.

Kurse sa i prket mosdekrimit t ministrit Ahmetaj si ministr i ri i Financave dhe Milva Ikonomit si ministre e Ekonomis, Ilri Meta deklaroi: T gjith e dim se prpara se t bhen dekretet e emrimit bhen ato t shkarkimit. Besoj se sht cshtje procedure.

Kta deklarata, Meta i bri gjat konferencs pr mediat nga Kryesia e Kuvendit me homologun e tij nga Izraeli, i cili po zhvillon vizit zyrtare n Tiran.

Lexoni dhe kete

BASHA VIZITON FAMILJET E DËMTUARA NGA TËRMETI

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vizituar këtë të hënë banorët në Manëz të …