Tuesday , 18 January 2022

SHKARKIMI I ADEMIT NGA DREJTIMI I SHOQATËS SË BASHKIVE, REAGON PD

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, ka reaguar përmes një deklarate për mediat lidhur me mbledhjen e zhvilluar një ditë më parë nga Shoqata e Bashkive.

Tabaku u shpreh se maxhoranca po synon tërheqjen nga padia në Gjykatën Kushtetuese për zgjedhjet lokale.

Në mbledhjen e djeshme, Shoqata e Bashkive zgjodhi Pjerin Ndreun në krye të saj, duke shkarkuar nga detyra Voltana Ademin.

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PËRJASHTON SALI BERISHËN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka përjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anëtarë të …