Saturday , 27 November 2021

SHKARKIMI I PRESIDENTIT ILIR META

Qeveria duket e vendosur për shkarkimin e presidentit Meta. Kryetari i Komisionit Hetimor për shkarkimin Ilir Metës, Alket Hyseni, tha se javën që vjen do të ketë një seancë dëgjimore me Presidentin e Republikës.

Gjithashtu Hyseni tha se këtë fundjave do të dorëzohen të gjitha raportet e kërkuara nga institucionet lidhur me objektin e hetimit, ndërsa më 20 maj do të jepen konkluzionet e raportit përfundimtar.

Më pas, raporti do të dërgohet në Kuvend.

Lexoni dhe kete

BERISHA: 11 DHJETORI DO TË JETË FILLIMI I REVOLUCIONIT PAQËSOR

Pavarësisht vendimit të Bashës për mbledhjen e Kuvendit më 18 dhjetor, Sali Berisha ka theksuar …