Wednesday , 20 June 2018

SHKATERRIMI I SIMBOLIT TURK NE MIRDITE

Proçedimi penal për qytetaret që protestuan dhe hoqen simbolin e flamurit turk, në digen e hidrocentralit të Qafë-Mollës në Mirditë është një akt i papreçedent.Kështu shprehet studiesi dhe historiani, Paulin Zefi, i cili ishte pjesë e protestes së 31-dhjetorit të vitit që lamë pas.Sipas Zefit flamuri turk nuk ka vend në Shqipëri dhe policia duhet të kishte ndjekur penalisht ata që e kanë vendour dhe jo qytetaret.

Dy ditë më parë Policia e Mirditës proçedoi penalisht dhjetra qytetar, të cilët u bënë pjese e protestes dhe shkatërruan simbolin turk të vendosur në digen e HEC-it të Qafë Mollës.

Lexoni dhe kete

BIXHOZI DHE ALKOLI, SHKAK I KRIMIT NE FAMILJE NE MILOT

Në familjen e Kujtim Donajt në Mirditë janë hapur dyert e mortit. Djali i tyre …