Friday , 23 October 2020

SHKENDIJA ELEKTRIKE DJEG AUTOMJETIN NE BARBULLUSH

Nje shkendije elektrike, ne nje mjet tip benz ka shkaktuar flake brenda garazhit te familjes Tahiri. Ngjarja ka ndodhur ne fshatin Barbullush ne Shkoder. Kane qene familjaret ato te cilet kane pare flaket, nderkohe qe menjehere ne vendin e ngjarjes kane shkuar sherbimet zjarrfikese te Bashkise Vau Dejes. Por, ne ndihme te tyre kane qene edhe dy zjarrfikese nga Shkodra.

Si pasoje e zjarrit ne kete magazine kane shperthyer edhe dy bombula gazi te cilat kane rritur intensitetin e zjarrit, nderkohe qe nderhyrja ne kohe e zjarrfikesve ka bere te mundur qe te izolohet vatra e zjarrit dhe flaket te mos perfshijne edhe banesen aty prane.

Lexoni dhe kete

POLICIA KTHEHET NË ‘GJAHTARË’ TË MASKAVE HIGJENIKE

Policia e Shtetit vihet në ndjekje të maskës higjenike. Është ky detyrimi ligjor që ka …