Sunday , 23 February 2020
Breaking News

SHKJEZI MBĖSHTET KANDIDATIN GJOKĖ LLESHI

Fshati Shkjeze, i ka rezervuar njė pritje shumė tė ngrohtė kandidatit pėr kryetar bashkie nė Vau Dejės, Gjokė Lleshi. Njė fshat historikisht qė voton majtas, kėtė herė mesa duket do tė votojė nė mėnyrė unanime kandidatin Gjokė Lleshi. Deputeti i Qarkut Shkodėr, Tom Doshi, u ka sjellė nė vėmendje banorėve tė Shkjezit mbėshtetjen qė i dhanė me votė qė nė vitin 2005, me mbi 80% duke kėrkuar qė ajo tė rritet pėr Gjokė Lleshin.

Banorėt kanė garantuar se me 21 qershor do ta mbeshtesin me votė masive, duke vlerėsuar pėrzgjedhjen e tij si kandidat pėr kryetar bashkie. Ndėrsa vetė kandidati Lleshi tha.

Takimi nė fshatin Shkjezė, ėshtė njė tjetėr shprehje e mbėshtetjes maksimale pėr kandidatin Gjokė Lleshi.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETƋSI ƇMONTIMIN E GRUSHTIT TƋ SHTETIT

PjesĆ«marrĆ«s nĆ« kĆ«tĆ« grusht shteti Ć«shtĆ« vetĆ« qeveria dhe gjysmĆ«-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …