Tuesday , 25 January 2022

SHKODER, 2 TE PLAGOSUR 5 TE ARRESTUAR!

5 persona kanė rėnė nė prangat e policisė mėngjesin e sotėm si pasojė e njė sherri banal nė njė lokal nė qytetin e Shkodrės nė vendin e quajtur ” Te Kisha e Madhe “.
Nga konflikti kanė mbetur tė plagosur 2 persona klientė tė lokalit  pėrkatėsisht Gjeto Leka, Ermir Gjeloshi.
Ndėrkohė tė arrestuar janė Leonard Kroni ,Valentin Kroni, Gjeto Leka, Ermir Gjeloshi Valentin Gjeloshi pėrkatėsisht tė dėnuar pėr  vjedhje armėmbajtje pa leje, dhe kanosje pėr hakmarrje bėn me dije policia e Shkodrės nė njė njoftim pėr shtyp.

Gjithashtu ėshtė  shpallur nė kėrkim njė tjetėr person bashkėpuntor me tė arrestuarit me inicialet B.P. Materialet i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr, pėr veprat penale tė sipėr pėrmendura.

Lexoni dhe kete

TƋ DYSHUAR PƋR VRASJEN E PASHKO UJKƋS NƋ SHKODƋR, GJYKATA E SHKODRƋS LIRON NGA BURGU 2 SHTETASIT

Gjykata e ShkallĆ«s sĆ« ParĆ« nĆ« ShkodĆ«r ka liruar nga burgu autorin e dyshuar tĆ« …