Tuesday , 29 September 2020

SHKODER, AKSIONE POLICI- OSHEE ZBULOHEN 11 RASTE ABUZIVE

Operacioni kundėr vjedhjes dhe lidhjeve tė paligjshme tė energjisė elektrike qė ka mobilizuar tė gjitha strukturat shtetėrore ka vijuar edhe ne qytetin e Shkodres. Ky operacion ėshtė shtrirė nė tė gjithe bashkine. Ndėrsa strukturat e rendit kanė bėrė arrestime nė masė pėr biznesmenė dhe familjarė. Strukturat e Policisė sė Shkodres, filluan zbatimin nė terren tė masave tė posaēme pėr ndėrprerjen e abuzimeve me energjinė elektrike, duke identifikuar dhe vėnė para drejtėsisė autorėt e lidhjeve tė paligjshme tė energjisė dhe vjedhjes sė energjisė elektrike.

Nė vijim tė punės sė pėrbashkėt tė kryre nga Policia e Shtetit dhe OSHEE- sė,  pėr evidentimin dhe goditjen e resteve tė vjedhjes sė energjisė elektrike,  gjate 24 oreve te fundit, efektivat e policisė  Shkodėr, nė bashkėpunim me OSHEE- nė, kanė evidentuar dhe goditur 11 raste tė energjisė elektrike.

Si resultat u bė arrestimi nė flagrancė i 2 shtetasve ndersa jane shpallur ne kerkim 9 personave te tjera. Sipas policise kėto shtetas kanė bėrė rilidhje tė kundraligjshme tė energjisė, ku mėparė ishte shkėputur nga OSHEE- ja.

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET I KERKUARI PER DROGE NE MIRDITE

NĆ« zbatim tĆ« planit tĆ« masave pĆ«r mbajtjen nĆ«n kontroll tĆ« situatĆ«s kriminale dhe rendit …