Friday , 30 October 2020

SHKODER, ANTI- KONTRABANDA SEKUESTRO DUHANIT

Forca te shumta te anti- kontrabandes dhe doganës kanë organizuar një aksion blic në zonën e Rusit pranë tregtarëve të duhanit ndërsa kanë sekuestruar dhjetra kilogram duhan. Shitesit e duhanit shprehen mjaft te revoltuar pasi ju kane sekuestruar sasi te medha te duhanit i cili eshte burim jetese per ta

Tregtimi i duhanit ka qene vazhdimisht nje problem pasi nuk ka treg shitje si rezultat i kesaj banoret detyrohen qe ta shesin ne rruge. Mengjesin e se Premtes Anti- kontrabanda ka ushtruar kontrolle ne befasi duke bere sekuestrimin e tyre.

Kjo nuk eshte hera e pare qe agjentet e doganave ndalen te tregtaret ne Rus duke u sekuestruar duhanin pa asnje motiv te qarte.

Lexoni dhe kete

MUAJI I NDĂ‹RGJEGJĂ‹SIMIT PĂ‹R KANCERIN E GJIRIT

Operatori i ShĂ«rbimeve tĂ« Kujdesit ShĂ«ndetĂ«sor ShkodĂ«r, nĂ« kuadĂ«r tĂ« mbylljes sĂ« muajit tĂ« ndĂ«rgjegjĂ«simit …