Tuesday , 19 November 2019

Shkoder, banoret perplasen me OSHEE

12 familjeve tė njė pallati nė rrugicen e “Koplikėve” nė qytetin e Shkodres u janė ndėrprerė energjia elektrike ndėrsa ėshtė shoqruar edhe njė pėrson pas debateve me punonjėsit e OSHEE- sė. Shkak I kėsaj ndėrhyrjeje ėshtė bėrė njė gjobė e vendosur nga OSHEE- ja nė vitin 2011 pėr dėmtim tė matėsve elektrikė, e cila nuk ėshtė paguar nga banorėt pasi kėto tė fundit pretendojnė se janė gjobitur padrejtėsisht.

Ndėrkohė OSHEE- ja ka ndėprerė energjinė elektrike banorėve tė kėtij pallati edhe pse e paguajnė rregullisht energjinė elektrike. Nga ana tjetėr banorėt rezultojnė debitorė pasi pervec gjobės prej 60 000 lekėsh tė reja kane edhe kamatvonesėn, e cila shkon rreth 170 000 mijė lekė tė reja per familje. Duke parė mosreagimin e banorėve pėr shlyerjen e kėsaj gjobe OSHEE- ja ka vendosur ndėrprerjen e energjisė elektrike 12 familjeve.

Lexoni dhe kete

RESTAUROHET KISHA E “SHEN PREMTES” NE BALLDRE

Kisha e “ShĆ«n Premtes” nĆ« Balldre tĆ« LezhĆ«s monument kulture i kategorisĆ« sĆ« parĆ« i …