Tuesday , 18 January 2022

Shkoder, Digjet automjeti!

Njė automjet tip OPEL I cili ka qėnė  i parkuar pranė bllokut te pallatėve tė “Stacionit tė Trenit” nė Shkoder ėshtė pėrfshirė nga flakėt dhe sipasojė brenda pak minutash ėshtė djegur i gjithi. Fatmirėsisht nuk ka patur tė dėmtuar brenda automjetit.

Ngjarja ka ndodhur mengjesin e sė merkures pranė Stacionit te Trenit kur automjeti nė pronėsi tė nje shtetasi kosovar Xhelil Previzit ka qėnė i parkuar ndersa ėshtė pėrfshirė nga flakėt. Kanė qėnė familjarėt tė cilėt kanė njoftuar forcat zjarrėfikėse si dhe efektivėt e policisė. Nė vendngjarje kanė shkuar menjėherė shėrbimet e zjarrėfikėsve dhe te policisė tė cilat kanė konstatuar se ėshtė djegur plotėsisht automjeti nė pronėsi tė shtetasit kosovar. Ne vendngjarje ka mbėrritur edhe grupi hetimor i cili ka nisur hetimet mbi ngjarjen e ndodhur.

Sipas policisė shtetasi kosovar kishte njė biznes nė qytetin e Shkodres ndėrsa nuk njihej si pėrson problematikė. Sipas grupit hetimor po hetohen tė gjitha pistat e mundshme ndėrsa nuk pėrjashtohet mundėsia qė automjeti tė jetė djegur edhe qėllimisht nga pėrsona tė tjerė.

Lexoni dhe kete

AVOKATƋT E LEZHƋS KUNDƋR HARTƋS SƋ RE GJYQƋSORE

Edhe avokatĆ«t e LezhĆ«s kundĆ«shtojnĆ« projektin e hartĆ«s sĆ« re gjyqĆ«sore, e cila parashikon shkrirjen …