Wednesday , 27 January 2021

SHKODER, FINALIZOHET OPERACIONI I KODUAR “ICE MAN”

Nga shrbimet e Drejtoris Vendore t Policis Shkodr, n baz t informacioneve t siguruara n rrug operative, pr vendodhjen e shtetasit n krkim, u b i mundur finalizimin me sukses t operacionit policor t koduar “ICE MAN”.

Si rezultat i ktij operacioni, n zonn e Mabs s Lezhs, i strehuar n nj banes, u b e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit: * Astmer Bilali, 28 vje, banues n Shkodr Ky shtetas u ndalua nga shrbimet e Policis pasi D.V.P Shkodr m dat 08.06.2016 e ka shpallur n krkim me urdhr nga Prokuroria Shkodr me vendim nga Gjykata Shkodr, e cila e ka caktuar masn e siguris “Arrest n burg” pr veprn penale “Vjedhje me arm” parashikuar nga neni 140 i Kodit Penal.

Materialet proceduriale do ti referohen Prokuroris pr veprime t mtejshme.

Lexoni dhe kete

PARAKALIMI I GABUAR, SHKAK I AKSIDENTIT TRAGJIK NE RRUGEN E KOMBIT

Ajo çfarë ka ngelur në vendin ku ndodhi aksidenti tragjik me 4 viktima dhe 1 …