SHKODER- HANI I HOTIT, HUMB JETEN 27- VJEĒARI

Njė 27-vjeēar nga qyteti i Shkodrės ka ndėrruar jetė pasi ėshtė pėrplasur nga njė automjet ndėrsa po lėvizte me motoēikletė pranė kryqėzimit tė fshatit Shtoj i Vjetėr nė autostradėn Shkoder- Hani I Hotit. Motorcikleta ėshtė pėrplasur nga automjeti qė drejtohej nga 32 vjecari Mark Sterkaj nė momentin qė ka qėnė duke prerė rrugėn. Pėrplasja ka qėnė fatale duke I marrė jetėn menjėherė drejtuesit tė motorcikletės 27- vjecarit Marku. Nė vendngjarje kanė mbėrritur efektivėt e policisė rrugore si dhe grupi hetimor. Sipas efektivėve tė policisė motorcikleta ka qėnė duke dalė nga fshati Shtoj I vjetėr nė autostradė, nė kėtė moment I ka prerė rrugėn automjetit tip golf qė drejtohej nga 32- vjecari Sterkaj, dhe ėshtė pėrplasur me tė. Ndėrkohė efektivėt e policisė kanė bėrė shoqėrimin e drejtuesit tė automjetit 32- vjecarit Sterkaj. Sipas grupit hetimor shkaku kryesor I aksidentit ėshtė mungesa e ndricimit rrugor nė kėtė segment rrugor. Aksi nacional Shkodėr-Hani Hotit  ėshtė kthyer nė njė nga rruget mė tė rrezikshme pėr aksidente nė qarkun e Shkodrės, pėr shkak tė mungeses sė ndricimit dhe levizjes sė bagtive nė mes tė autostradės.

Lexoni dhe kete

15.5 KG KANABIS, ARRESTOHET NE PIKEN KUFITARE TE MURIQANIT 37-VJEƇARI NGA SHKODRA

37 vjecari Genc Nikshiqi ka rĆ«nĆ« nĆ« prangat e policisĆ« Kufitare tĆ« Muriqanit pasi me …