Wednesday , 18 September 2019

SHKODER, INAGUROHET MUZEU DIXHITAL

Shkodra sht qyteti i par n vend me Muzeun Dixhital. Inaugurimi i finalizimit t ktij projekti u b nga Ministrja e Shtetit pr Inovacionin dhe Administratn Publike Milena Harito dhe zv/Kryeministri i Malit t Zi Vujica Lazovi.E duam Shqiprin inovative, kjo sht motoja q na udhheq n punn ton tha ministrja Harito n fjaln e saj.

Pr zv/kryeministrin malazez, njhersh edhe Ministr i Shoqris Informative dhe Telekomunikacionit Lazovi, dy vendet tona nisin nj rrugtim t prbashkt n kt fush, me synim integrimin e plot n familjen europiane.

Harito dhe Lazovi firmosn edhe nj marrveshje bashkpunimi n fushn e teknologjis. Dixhitalizimi i Muzeut Historik t Shkodrs u realizua n kuadr t Projektit Ndrkufitar Promovimi i Lidhjes s Internetit t Shpejt n zonn kufitare t Bjeshkve t Namuna i financuar nga Bashkimi Evropian, Programi Ndrkufitar IPA Shqipri-Mal i Zi.

Lexoni dhe kete

DITA BOTËRORE E NDËRGJEGJËSIMIT PËR LIMFOMAT

15 shtatori ka shënuar ditën botërore të ndërgjegjësimit për limfomat. Limfoma është kanceri që prek …