Friday , 22 October 2021

SHKODER- KOPLIK, HUMB JETEN 27 VJEĒARI

Njė aksident rrugor me pasojė vdekjen e njė tė riu ėshtė rregjistruar nė orėt e para tė sė martės nė aksin Shkodėr-Koplik. Mjeti tip benz me targa AA499 AG qė drejtohej nga shtetasi England Alla 27 vjec rreth orės 2:40 ka dalė nga rruga duke u pėrplasur mė rrethimin e varrezave nė lagjen Dobrac. Pėr pasoje ka gjetur vdekjen 27 vjecari, ndėrsa nė vendngjarje ka mbėrritur grupi hetimor I cili ka nisur punėn pėr zbardhjen e rrethanve tė plota tė kėsaj ngjarjeje.

Paraprakisht dyshohet qė i riu tė ketė humbur kontrollin e mjetit e pėr pasoje makina ėshtė pėrplasur me murin rrethues tė varrezave. Sipas grupit hetimor dyshohet se I riu nė momentin qė ka qėnė duke lėvizur nga Kopliku drejt Shkodres ka humbur kontrollin e pėr pasojė fillimisht ėshtė pėplasur me murin rrethues tė varrezave dhe mė pas ka bėrė disa salto. Pėrplasja ka qėnė fatale pėr tė riun Alla I cili ka humbur jetėn menjėherė.

Ndėrsa sipas grupit hetimordyshohet se shkak i aksidentit tė rėndė ka qėnė pikėrisht humbja e kontrollit nė kthesėn pranė varrezave cka ka shkaktuar aksidentin fatal. Autosrada Shkoder- hani I Hotit vijon tė mbetėet njė nga akset mė problematike pėrsa i pėrkėt aksidenteve, mungesa e ndricimit dhe sinjalistikės rrugore janė disa nga shkaktarėt kryesorė tė aksidenteve me pasoja nė njėrėz nė kėtė aks.

Lexoni dhe kete

VRASESI I OFICERIT NE LEZHE KISHTE KALLEZUAR POLICINE PER DHUNE

21-vjeƧari Aldi Rama i cili ekzekutoi oficerin e krimeve nĆ« policinĆ« e LezhĆ«s Saimir Hoxha …