Friday , 22 January 2021

SHKODER- LEZHE, AKSIDENTOHEN 2 MJETE, 1 I PLAGOSUR!

Nj aksident i rnd me pasoj plagosjen e 1shtetasi ka ndodhur rreth ors 15.00 t s martes n segmentin rrugor Kryebushat Lezh, n vendin e quajtur mbikalimi i Plezhs. Automjeti tip Pezho me targ AA 319 JN i drejtuar nga 50 vjeari me inicialet N.M nga Shkodra sht prplasur me nj mjet tip KIA me targ ER 918 WR banues n Gjakov.

Pr pasoj brenda mjetit tip Pezho si pasoj e goditjes s fort ka mbetur i bllokuar 50 vjecari me inicialet N. M. sht dashur ndrhyrja e shrbimit zjarrfiks i cili ka br prerjen e mjetit dhe m pas sht nxjerr shtetasi n fjal, q sht drguar me urgjenc n spitalin rajonal t Shkodres.

Ai ndodhet nn kujdesin intensiv t bluzave t bardha pasi goditja e marr ka qn e fort, por mjekt thon se nuk paraqet rrezik pr jetn. Grupi hetimor n vendngjarje ka nisur hetimet pr zbardhjen e shkaqeve t ktij aksidenti, ndrsa ka shoqruar n komisariat drejtuesin gjakovar t mjetit KIA.

Lexoni dhe kete

PARAKALIMI I GABUAR, SHKAK I AKSIDENTIT TRAGJIK NE RRUGEN E KOMBIT

Ajo çfarë ka ngelur në vendin ku ndodhi aksidenti tragjik me 4 viktima dhe 1 …