SHKODER- LEZHE, PD NE ZGJEDHJE NE 3 DEGE

Partia demokratike do t futet n proces zgjedhor t strukturave t degve n t paktn 35 deg n t gjith vendin. Vendimi u mor n kryesin e PD jo vetm pr shtimin e t paktn 14 degve te reja n PD por edhe pr zhvillimin e zgjedhjeve t strukturave t reja n degt ku jan shfaqur probleme gjat procesit elektorale t zgjedhjeve lokale t 2015.

Burime nga PD konfirmojn listn e plot t degve ku do t zgjidhen kryetart e rinj t degve t Partise Demokratike. Ndrsa strukturat e PD n baz jan n pritje t nj udhzimi t kryetarit Basha pr kt proces, msohet se n qarkun e Shkodrs do t zhvillohen zgjedhje pr kryetar n degn e Malsis s Madhe , dhe shtohet dega e Vaut t Dejs.Dega e Shkodres nuk pritet te preket. qarkun e Lezhs zgjedhjet pr kryetar do t zhvillohen n degn e Kurbinit, Bashki n t ciln PD nuk mori pjes me kandidatin e saj.

Nderkohe partia demokratike ka bere gati edhe grupet e punes te cilet do merren me kete process mjaft te rendesishem ne kampin e selise blu. Burime nga kryesia e PD- se bejne te ditur se deri ne fillim te muajit Korrik cdo gje do te perfundoje, ndersa me pas do te nis puna per pergatitjen e strukturave per zgjedhjet elektorale te 2017- es, mjaft te rendesishme per partine demokratike.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …