Friday , 23 October 2020

SHKODER, MIRATOHET BUXHETI I VITIT 2016

Keshilli i Bashkise Shkoder ka miratuar buxhetin e vitit 2016 me 39 pro, 3 abstenim dhe 7 vota kunder. Qe ne fillim te mbledhjes ka qene keshilltari i djathte Bujar Hoti i cili u ka kerkuar keshilltareve qe te miratojne kete projekt-buxhet pasi eshte gjithperfshires dhe transparent.E kunderta pergjigje ka ardhur nga grupi i keshilltareve socialiste ku Luan Heta e quajti kete buxhet nje kopje te vitit te kaluar

Po ashtu kesjhilltari i FRD Fatlum Nurja tha se ky projekt buxhet nuk nuk eshte aspajk i qarte.Ne fund te mbledhjes buxheti i vitit 2016 eshte miratuar me 39 pro, 3 abstenim dhe 7 vota kunder.

Kryebashkiakia Voltana Ademi pas miratimit te buxhetit pershendeti vendimin e keshilltareve ndersa e quajti politike voten e te majteve. Pavarsisht kritikave te gjitha votat e Levizjes Socialiste per Integrim kane shkuar pro miratimit te buxhetit ndonese partia Socialiste ishte kunder miratimit.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: BRENDA VITIT PËRMBUSHIM ANGAZHIMIN PËR MAMOGRAFI NË ÇDO SPITAL RAJONAL

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Lezha deklaroi se brenda vitit do …