Sunday , 19 September 2021

SHKODER, NIS VENDOSJA E SINJALISTIKES NE RRUGET KRYESORE!

Rruget e qytetit te Shkodres kane nisur te marrin pamjet e duhur. Gjate kesaj te marte kane nisur punimet pr vijzimin e rrugve t qytetit t cilt pr nj koh shum t gjat kan qen pa asnj shenj sinjalizimi horizontal.

Nga Bashkia e Shkodres thon q me kt do t zvoglohen aksidentet dhe do t rritet siguria e drejtuesve t automjeteve dhe pjesmarrsve tjer n levizje.

Vijzimi i rrugve ka filluar prgjat rrugs nga ish kryqezimi I deges e deri tek ish 5 heronjte pr t vazhduar edhe n siprfaqet tjera t qytetit. N vazhdn e punimeve planifikohen t shnohen t gjitha vendet ku kalojn kmbsort me theks t veant do t vizatohen kalimet pr kmbsort prpara shkollave t qytetit.Vijezimi I rrugeve ka qene jo pak here pjese e kronikave shqetesuese ne Tv Rozafa pasi mungesa e tyre perbente rrezik serjoz per kembesoret.

Lexoni dhe kete

PUNIME ARTIZANALE ME MBETJE

Nga dëshira për të mbrojtur mjedisin si ekspert turizmi mësoi dhe një zanat. Erjon Elmazi …