SHKODER, NUK KA MJAFTUESHEM MJEKE NE FAMILJE

Teksa ne Shkoder mungojne shume medikamente mes tyre edhe insulina e cila nuk gjendet ne farmaci ka ardhur edhe reagimi I drejtorit te ISKSH Arvit Osja I cili tha se nuk mungojne elementet abusive, prandaj do te kete nje fushate kontrolli.

Pervec mungeses se medikamenteve ne qarkun Shkoser nuk ka mjeke familje te mjaftueshem, kjo detyron qe disa zona te mbulohen nga mjeket me te afert. Ky fakt u be I ditur nga Drejtori I ISKSH Arvit Osja I cili tha se mungojne mjeket e specializuar.Ndersa procesi I kartave te shendetit rezulton I suksesshem pasi numerohen rreth 53 mije karta te reja shendeti.

Osja ben me dije se fushata e kontrollit te farmacive do te jete e rrepte dhe do te dergoje ne prokurori cdo shkelje apo veprim abuziv

Lexoni dhe kete

“MIRËNJOHJA E QYTETIT” PËR HAXHI FEJZI ZAGANJORIN

Myftinia Shkodër dhe Këshilli i Bashkisë Shkodër kanë organizuar pasditën e së premtes ceremoninë e …