Sunday , 19 September 2021

SHKODER, PROTESTA E BANOREVE TE ZONAVE TE PERMBYTURA

Te permbyturit e nenshkodres, por edhe dhjetera qytetare kane protestuar kete te Diele. Protesta nisi si nje marshim nga sheshi perpara Bashkise Shkoder dhe deri tek busti i “Luigj Gurakuqit. Me pankarta ne duar protestuesit iu drejtuan qeverise qe te demshperbleje keta banore, ne te kundert nuk do te ndalen protestat.

Paulin Maaj i dha nje pergjigje edhe Prefektit Paulin Radovani, per deklaraten e nje dite me pare.

Pjese e protestes u bene edhe deputetet e djathte te qarkut Shkoder si dhe kryetari i partise demokratike Shkoder Ramiz obaj. Pavarsisht se protesta ishte e qete, situata u monitorua nga shume forca te policise e po ashtu nga FNSH.

Lexoni dhe kete

LEZHE, NE RADHE PER TE PAGUAR ENERGJINE ELEKTRIKE

Pagesa e faturavë të energjisë elektrike është kthyer në sfidë për qytetaret në Lezhë. Prej …