Saturday , 19 October 2019

SHKODER, RIKTHEHEN RADHET NE KOLAUDIME

Vrtet ka ikur koha kur njerzit oheshin n orn 1 pas mesnate pr t zn rradhn e qumshtit, por ka ardhur koha q t ohesh pr t zn radhn pr kolaudimin e makins. Dyndje dhe radh t gjata t qytetareve te qarkut Shkoder, t cilt presin t bjn kontrollin teknik t automjeteve t tyre.

N nj gjatsi q i kalon 200 metrat, makinat jan vendosur n parkim n an t rrugs n pritje t vlersimit t ans teknike. Kjo sht situata e krijuar n pikn e vetme t kolaudimit t mjeteve ne Shkoder.

Qytetart vazhdojn t presin n radh pr t kolauduar automjetin. Ata shprehen se duhet nj ndrhyrje e institucioneve shtetrore pr t zgjidhur nj problem q vese prsritet. Pr kolaudimin qytetart paguajn jo pak, por firma private ofron nj shrbim jasht standardeve.

Lexoni dhe kete

MYFTIU I SHKODRËS THIRRJE DIPLOMACISË SHQIPTARE

Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari i ka bërë thirrje diplomacisë shqiptare që të punojë …