Tuesday , 18 January 2022

Shkoder, si ne 97- rikthehen maskat

Tre persona t maskuar dhe me arm kan grabitur nj automjet q drejtohej nga nje 40- vjecar nga qyteti i Beratit. Grabitja ndodhi prane vendit te quajturShtepia e Malesorit ne aksin nacional Muriqan- Shkoder gjate oreve te para te mengjesit te se martes, ndrsa policia ka ngritur postoblloqe n akset e tjera. 3 personat e maskuar i kan dal para mjetit dhe nn krcnimin e arms kan zbritur shoferin dhe jan larguar menjher bashk me makinen.

Sipas deshmise se 40 vjecarit te dhene ne polici, ky I fundit sapo kishte futur ne territorin e Shqiperise me automjetin e tij tip Mercedes nga pika kufitare e Muriqanit por pran fshatit Oblike , tre persona te pa identifikuar me nje automjet Tip Golf,ngjyre blu e erret I kan bllokuar rrugn dhe nnkrcnimin e arms e kan ulur nga automjeti me t cilin jan larguar menjher.

Pas ngjarjes 40 vjecari ka njoftuar policin e cila nuk ka mundur ende t identifikoje autoret e ksaj ngjarjeje t rnd e cila ka tronditur sigurin n metropolin verior. Kjo sht ngjarja e dyt brenda 24- orve ku prsona t paidentifikuar dalin n rrug pr t grabitur kalimtart, ndrsa policia nuk ka asnj t ndaluar mbi kto ngjarje, t cilat rrisin pasigurin n qarkun e Shkodres.

Lexoni dhe kete

AVOKATËT E LEZHËS KUNDËR HARTËS SË RE GJYQËSORE

Edhe avokatët e Lezhës kundështojnë projektin e hartës së re gjyqësore, e cila parashikon shkrirjen …