Monday , 25 October 2021

“SHKODRA I KA BORXH MIGJENIT, MESAZHET E TIJ JANE AKTUALE”

 

Mesazhet e Migjenit jane edhe sot shume te forta dhe aktuale. Ai duhet te jete vazhdimisht ne vemendje dhe brezi i ri duhet te ushqehet me vargjet e Migjenit. Keshtu u shpreh aktorja shkodrane, Rajmonda Marku, me rastin e 105-vjetorit te lindjes se Migjenit.

Ndersa, aktori shkodran, Agron Dizdari, tha se Shkodra i ka nje borxh te madh Migjenit, sepse ai eshte nje nder poetet me te medhenj shqiptar.

Me rastin e 105-vjetorit te lindjes se Migjenit, mbremjen e kesaj te Enjte, ne oren 19:00, ne teatrin “Migjeni” do te shfaqet nje montazh nga vepra e Migjenit me poezi dhe proza te tij.

Lexoni dhe kete

“GISHTĂ‹ZAT”, SHFAQJE PĂ‹R FĂ‹MIJĂ‹ NĂ‹ AMBIENT TĂ‹ HAPUR

E kishin pĂ«rgatitur shfaqjen qĂ« tĂ« jepet nĂ« teatrin “Migjeni”, njĂ« shfaqje pĂ«r fĂ«mijĂ«, me …