Monday , 11 December 2017

SHKODRA SOUNDS CORNER, “FIRMOS EDHE TI KUNDER DHUNES”

Shkodra Sounds Corner, “Firmos edhe ti kunder dhunes”. Ishte ky titulli i aktivitetit hapes te festivalit “Shkodra Jazz Festival”. Aktiviteti hapes u organizua prane muzeut kombetar te fotografise “Marubi” ne qytetin e Shkodres. Ky eshte edicioni i 8-te i ketij festivali nderkombetar te muzikes jazz, qe zhvillohet ne Shkoder qe nga viti 2005.

Ndersa, drejtori artistic, Florian Jakaj, tha se ky festival nuk eshte thjesht eveniment muzikor, por dicka me teper.

“Shkodra Jazz Festival” rikthehet per te dytin vit rradhazi ne qytetin e Shkodres  dhe do te organizohet edhe ne datat 21 dhe 22 Korrik, fale bashkepunimit te Bashkise Shkoder dhe Shoqates Kulturore “Rrok Jakaj”.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITE ME PIKTURA NGA DEPARTAMENTI I ARTEVE

Nje ekspozite e hapur me piktura te ndryshme u organizua kete te Shtune ne Prefekturen …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin