Wednesday , 21 October 2020

SHKOLLA SKENDERBEG FITON KAMPIONATIN E SHKOLLAVE

Mesditn e s enjtes ka prfunduar kampionati i futbollit i shkollave 9 vjeare t qytetit t Shkodrs dhe fitues i tij sht shpallur ekipi i shkolls Skenderbeg. N ndeshjen finale ai sht ndeshur me ekipin e shkolls Ismail Qemali dhe koha e rregullt sht mbyllur n barazim 2-2 ndrsa me 11-metrsha ka fituar shkolla Sknderbeg me rezultatin 5-4. Kampionati sht zhvilluar pr tre jav me rradh nga Drejtoria Arsimore Shkodr n bashkpunim me Zyrn Rajonale t Federats Shqiptare t Futbollit dhe pas prfundimit t saj, natyrisht q organizatort jan shprehur t knaqur me mnyrn si shkoi aktiviteti…Ndrkoh trajneri i ekipit fitues ka qen gjyqtari i njohur i futbollit Ditmar Jubica i cili pr mikrofonin ton ka shprehur knaqsin q shkolla ku ai jep msim, zuri vendin e par…Shkolla Sknderbeg tashm ka fituar t drejtn t vazhdoj garn n kampionat n mes shkollave t qyteteve t tjera t Shqipris dhe kujtojm q vitin e kaluar shkolla Ndre Mjeda pat shkuar deri n finalen e zhvilluar n Tiran.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË PRITJE TË STARTIT, POR SHQETËSON COVID-19

Java e ardhshme pritet të jetë vendimtare për futbollin shqiptar. Mes klubeve dhe Qeverisë pritet …