SHKRUMBOHET JAHTI NE DET TE HAPUR!

Nje Jaht luksoz u dogj plotesisht ne det te hapur rreth 500 metėr nga rrjedha e lumit Buna, nė Ulqin pėrballė plazhit “Copakabana”. Ka qene nderhyrja e menjehershme e Shėrbimit te shpėtimit te Malit te Zi qe ka bere te mundur evakuimin e te gjithe udhetareve.

Sipas policise malazeze jahti ka qene nė pronėsi tė familjes Stanaj, tė cilėt janė edhe pronarė tė kompanisė “Rokshped”. Ne nxjerrjen e jahtit ne breg eshte perfshire edhe njėsia lundruese por per shkak te zjarrit nxjerrja ne breg ka qene mjaft e veshtire.

Dyshohet se shkak I zjarrit te kete qene nje shkendije elektrike ne impiantin elektrike. Jahti nė fjalė para pak ditėve u fokusua nga te gjitha mediat e vendit fqinj, pasi po bente pushimet  nė tė deputeti shqiptar i PDS Luigj Shkrela.

Lexoni dhe kete

KRYETARI I PD-se LULZIM BASHA, TAKIM NE RRESHEN

Kryetari i PartisĆ« Demokratike Lulzim Basha tha nga RrĆ«sheni, se vendi nuk do tĆ« bĆ«jĆ« …