Tuesday , 18 January 2022

SHKRUMBOHET NJ BANES N QENDR T QYTETIT

Pasditen e s mrkurs nj banes n qendr t qytetit t Shkodrs sht prfshir nga flakt. Banesa ndodhej ne rrugn At Gjergj Fishta pran kishs Franeskane. Famija prbhet prej 5 personash dhe fatmirsisht n momentin e rnies s zjarrit familjart nuk kan qen n shtpi. Forcat zjarrfikse u njoftuan menjher nga personat t cilt kan par zjarrin. Edhe pse zjarrfikset kan mbrritur menjher n afrsi t vendngjarjes, pr shkak t rrugicave t ngushta ato jan vonuar.

Zjarri sht prhapur menjhr n t gjith banesn duke rrezikuar edhe banesa t tjera t prfshihen nga flakt.

Ndrhyrja me vones e zjarrfiksve ka br q nga flakt t shkaktohen dme t mdha materiale n banes, por fatmirsisht nuk ka patur persona t lnduar. Sipas hetimeve t para msohet se shkak i zjarrit mund t jet br nj shkndij elektrike.

 

 

Lexoni dhe kete

AVOKATËT E LEZHËS KUNDËR HARTËS SË RE GJYQËSORE

Edhe avokatët e Lezhës kundështojnë projektin e hartës së re gjyqësore, e cila parashikon shkrirjen …