SHKRUMBOHET NJĖ BANESĖ NĖ QENDĖR TĖ QYTETIT

Pasditen e sė mėrkurės njė  banesė nė qendėr tė qytetit tė Shkodrės ėshtė pėrfshirė nga flakėt. Banesa ndodhej ne rrugėn At Gjergj Fishta pranė kishės Franēeskane. Famija pėrbėhet prej 5 personash dhe fatmirsisht nė momentin e rėnies sė zjarrit familjarėt nuk kanė qenė nė shtėpi.  Forcat zjarrfikėse u njoftuan menjėherė nga personat tė cilėt kanė parė zjarrin. Edhe pse zjarrfikėset  kanė mbėrritur menjėherė nė afėrsi tė vendngjarjes, pėr shkak tė rrugicave tė ngushta ato janė vonuar.

Zjarri ėshtė pėrhapur menjėhėrė nė tė gjithė banesėn duke rrezikuar edhe banesa  tė tjera tė pėrfshihen nga flakėt.

Ndėrhyrja me vonesė e zjarrfikėsve ka bėrė qė nga flakėt tė shkaktohen dėme tė mėdha materiale nė banesė, por fatmirėsisht nuk ka patur persona tė lėnduar. Sipas hetimeve tė para mėsohet se shkak i zjarrit mund tė jetė bėrė njė shkėndijė elektrike.

 

 

Lexoni dhe kete

NDAHET NGA JETA DEPUTETI BASHKIM FINO

NjĆ« lajm i hidhur pĆ«r skenĆ«n politike shqiptare. ƋshtĆ« ndarĆ« nga jeta nĆ« moshĆ«n 58-vjeƧare …