SHOQERIA CIVILE KĖRKON NGA FORCAT POLITIKE QĖ TĖ HEQIN FLAMUJT

U bėn ditė qė Shkodra ka ndryshuar ngjyrė, duam njė Shkodėr Europiane  pa ngjyrime me flamuj partiake. Ndaj ju kėrkoj partive politike qė tė ndėrhynė pėr tė hequr flamujt. Me kėtė kėrkesė organizata ambjentaliste-sociale “Eko Mendje” dhe shoqėria civile i janė drejtuar 2 partive kryesore nė Shkodėr. Tė nderuar drejtues tė partive respektive dhe tė nderuar organizatorė tė fushatės elektorale pėr Bashkinė Shkodėr. Nė emėr tė organizatės dhe tė gjithė shoqerisė civile ju kėrkojmė nė menyrė tė kuptueshme qė tė hiqen flamujt e partive respektive nė rrugėt e Shkodrės. U bėn ditė qė Shkodra ka ndyshuar ngjyrė njė ngjyrė dhe dekor i papėrshtatshėm pėr ambjentin e bukur ku jetojmė. Duam tė shohim qiellin dhe diellin pa pasur pėrpara flamuj tė shumtė tė vendosur masivisht dhe pa kriter nė rrugėt e Shkodrės. Duam njė Shkodėr Europiane, ashtu siē e doni edhe ju. Njė Shkodėr Europiane nuk mbulohet me flamuj, nuk i vendoset kapak me tela dhe copa. Duam tė jetojmė nė njė qytet europian me lule dhe gjelbėrim dhe jo tė mbulohen pemėt dhe shatėrvanet. Jemi tė gjithė tė sigurtė qė njė flamur nė qiell nuk bėn ndryshim nė fitimin e votave, por vetėm krijon pakėnaqėsi nė qyetarėt e Shkodrės ashtu siē po e krijoni. Ju lutemi tė na mirkuptoni meqenėse dhe ju dashuroni Shkodrėn e bukur dhe tė pastėr, theksojnė nė deklaratėn e tyre shoqėria civile drejtuar 3 partive kryesore politike. Ndėrsa kanė cituar edhe njė rast ku disa turistė qė po shėtisnin me biēikleta pyesin se ēfare feste ka nė Shkodėr.

Lexoni dhe kete

ULQINAKU: RAMA DHE RILINDJA JANE TASHME E SHKUARA E ZEZE E KETIJ VENDI

Nga Izmira UlqinakuFryma e shpresĆ«s dhe e besimit te Partia Demokratike dhe opozita ndjehet nĆ« …