Wednesday , 29 June 2022

SHOQERIA CIVILE KRKON NGA FORCAT POLITIKE Q T HEQIN FLAMUJT

U bn dit q Shkodra ka ndryshuar ngjyr, duam nj Shkodr Europiane pa ngjyrime me flamuj partiake. Ndaj ju krkoj partive politike q t ndrhyn pr t hequr flamujt. Me kt krkes organizata ambjentaliste-sociale Eko Mendje dhe shoqria civile i jan drejtuar 2 partive kryesore n Shkodr. T nderuar drejtues t partive respektive dhe t nderuar organizator t fushats elektorale pr Bashkin Shkodr. N emr t organizats dhe t gjith shoqeris civile ju krkojm n menyr t kuptueshme q t hiqen flamujt e partive respektive n rrugt e Shkodrs. U bn dit q Shkodra ka ndyshuar ngjyr nj ngjyr dhe dekor i paprshtatshm pr ambjentin e bukur ku jetojm. Duam t shohim qiellin dhe diellin pa pasur prpara flamuj t shumt t vendosur masivisht dhe pa kriter n rrugt e Shkodrs. Duam nj Shkodr Europiane, ashtu si e doni edhe ju. Nj Shkodr Europiane nuk mbulohet me flamuj, nuk i vendoset kapak me tela dhe copa. Duam t jetojm n nj qytet europian me lule dhe gjelbrim dhe jo t mbulohen pemt dhe shatrvanet. Jemi t gjith t sigurt q nj flamur n qiell nuk bn ndryshim n fitimin e votave, por vetm krijon paknaqsi n qyetart e Shkodrs ashtu si po e krijoni. Ju lutemi t na mirkuptoni meqense dhe ju dashuroni Shkodrn e bukur dhe t pastr, theksojn n deklaratn e tyre shoqria civile drejtuar 3 partive kryesore politike. Ndrsa kan cituar edhe nj rast ku disa turist q po shtisnin me biikleta pyesin se fare feste ka n Shkodr.

Lexoni dhe kete

BAJRAM BEGAJ PËR PRESIDENT I RI I SHQIPËRISË

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, gjeneralmajor Bajram Begaj, është …