Thursday , 23 November 2017

SHOW “ERDHA ZEMËR, PRIT SE PO TË KALLZOJ”

Mbremjen e se merkures, ne Shkoder mjeshtri i madh Sander Ruçi u rikthyer me shown e radhes “Erdha zemër, prit se po të kallzoj”.  Per rreth 2 ore publiku Shkodran perjetoi nje show ndryshe.

Pas shfaqjes spektatori u shpreh i emocionuar nga nderthurja e humorit me ironine dhe kengen. Po ashtu mjeshtri i madh Sander Ruçi tha per mediat se tashme mundi nuk i ka shkuar dem, sepse Shkodra e duartrokiti.

Por kete sezon Ruçi do te jete ne Shkoder, pas ofertes qe drejtoria e teatrit Rita Gjeka i ka bere per te qene ne krah te aktoreve.

Show i cili mori vemendjen te spektatorit qe mbushi sallen e teatrit “Migjeni” do te vijoje edhe gjate mbremjes se te enjtes. Ndersa televizioni rozafa ka patur te drejten eksluzive te filmimit, te cilin do ta ndiqni ne netet vijuese ne ekranin tone.

Lexoni dhe kete

“TE TAKOHEMI PER NJE LIBER” NE MEDRESEN “HAXHI SHEH SHAMIA”

Fushata Kombetare e Leximit “Te takohemi per nje liber” eshte zhvendosur kete te marte ne …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin