Friday , 19 January 2018

SHPALLET NE KERKIM, PRANOSET 49- VJEÇARI NE LEZHE

Pas 13 ditesh arrati policia e Lezhës ka arrestuar 49-vjeçarin Dodë Markvukaj i cili ishte shpallur në kërkim në kuader të operacionit “Deltar” si përson i lidhur me një rrjet të trafikimit të lëndëve narkotike.

Markvukaj ishte shpallur në kërkim që me 20.10.2017 ku gjatë një operacioni antidroge u arrestuan 3 përsona dhe u sekuestruan 25 kg mariuane dhe 7 automjete.

49-vjeçari i arrestuar sot është pronari i një servisi ku përgatitej dhe paketohej lënda narkotike dhe më pas trafikohej në drejtim të shtetit kosovar.Mbi të do të rëndoj akuza e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike e kryer në bashkëpunim.

Lexoni dhe kete

ISHTE NË KËRKIM NDËRKOMBËTAR, ARRESTOHET 22-VJEÇARI NGA SHKODRA

Policia Kufitare Rinas ka ndaluar një të kërkuar ndërkombëtar për vrasje. Kështu, specialistët për Hetimin …