Monday , 26 October 2020

SHPERBLIMET E PENSIONISTEVE, SHPERNDARJA TE MERKUREN

Ndarja e shperblimeve per pensionistet, sic ishte planifikuar, do te filloje qe prej kesaj te Merkure. Nje gje e tille u be e ditur edhe nga drejtorja e Institutit te Sigurimeve Shoqerore Shkoder, Violeta Staka, gjate nje prononcimi per mediat.

Staka shtoi se cdo pensionist do te terheqe shperblimin ne qendren ku terheqe edhe pensionin. Por, ajo beri te ditur se shperblimi nuk eshte i kufizuar deri me 31 Dhjetor te ketij viti.

Shperndarja e shperblimit per pensionistet parashikon nje shume prej 6 mije lekesh te reja.

Lexoni dhe kete

VJERDHA: TË HËNËN RIKTHEHEM NË PUNË

Nga e hëna, Fuat Vjerdha do të kthehet në krye të Gjykatës së Apelit të …