Friday , 15 January 2021

SHPRTHEN QERIMAJ: KUSH E KA SHKRIR EKIPIN KAMPION?!

Deklaratat e drejtorit Kroqi n Sport Arena n televizionin Rozafa, nuk kan kaluar pa polemika. Ai n kt emision, sht shprehur se ka psuar nj zhgnjim shum t madh nga ekipi i peshngritjes i cili n kampionatin kombtar u paraqit vetm me nj sportist.

Por i menjhershmka qen reagimi n rrjetet sociale i Kampionit t Europs Erkand Qerimaj. Ai ka folur ashpr n adres t drejtorit Kroqi i cili sipas tij nuk ka br asgj pr t rregulluar kushtet e strvitjes s peshngritjes t cilt i ka ln t strviten n kushte t turpshme. Ai po ashtu ka shkruar edhe n lidhje me mosprzgjedhjen n 10 sportistt m t mir t klubit Vllaznia pr vitin 2016 ndonse i ka sjell kupn e sportistit m t mir t Kups s Republiks pr vitin e kaluar.

Akuzat e Qerimajt kan qen t rnda madje duke iu drejtuar drejtorit Kroqi, i krkon atij t prgjigjet nse mban prgjegjsi pr shkrirjen e ekipit disa her kampion t vendit e po ashtu, i prmend edhe nisjen e Kontrollit t Shtetit pr verifikim t abuzimeve t fondeve. N kt mnyr, tek peshngritja ka plasur nj akuz e madhe por ajo q mbetet sht mungesa e rezultateve. Se kush sht fajtori pr kt gj, kuptohet q nuk ka shum rndsi. E rndsishme sht t rikthehen srish rezultatet e larta t Erkand Qerimajt dhe t sportistve t tjer t Vllaznis.

Lexoni dhe kete

ZMIJANI: VLLAZNIA MUND TË FITOJË EDHE ME KUKËSIN

Vllaznia e sivjetme po i bind të gjithë dhe për më tepër ajo përpos kryesimit …