Tuesday , 16 August 2022

Shperthim me tritol, ne katin e trete te pallatit ne Rus!

Rreth 200 gram tritol kan shprthyer n sheshpushimin e katit t tret t nj pallati n lagjen Rus n Shkodr. Shprthimi ka ndodhur rreth ors 22. 30 t s mrkurs. Afro 200 gram lende eksplozive tritoli eshte vendosur ne pragun e ders s familjes s Xheneto Shkmbit. N momentin e shprthimit familjart kan n banes por fatmirsisht nuk jan shenuar t lnduar, ndrsa dmt materiale jan t konsiderueshme jo vetm n familjen e Xheneto Shkmbit por edhe tek komshinjt e tij.

Menjhere n vendngjarje kane mberritur efektivet e policise te cilet kane nisur hetimet per zbardhjen e motiveve dhe te autoreve te shperthimit ndrsa dyshohet se autori pas vendosjes s lnds plasse tt jet larguar nga vendi I ngjarjs me nj automjet I cili drejtohej nga nj tjetr shtetas. Sipas eksperteve te policise ka rezultuar se lenda plasese e vendosur prane deres ne shkallet e baneses ka qene tritol, me sasi rreth 200 gram.

Pas shperthimit eshte marre ne pyetje edhe Xheneto Shkmbi pr t mesuar n lidhje me ndonj pist t mundshme q mund t coj n zbulimin e autoreve.Msohet se Xheneto Shkmbi kishte dale vetm dy muaj m par nga burgu, ku kishtye qn i dnuar pr trafik lndsh narktotike.Kjo sht edhe pista kryesore ku jan prqndruar hetimet e policis pr zbardhjen e ksaj ngjarjeje.

Lexoni dhe kete

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti …