SHPERTHIME, VRASJE DHE PLAGOSJE

Ditet e fundit vendi yne eshte perballur me vrasje, shperthime, aksidente dhe plagosje. Ngjarje te cilat tregojne pasigurine e madhe qe kane qytetaret ne vendin tone. Ashtu si qytetet e tjera, edhe ne Shkoder jane rregjistruar ngjarje te tilla, ku jo me larg se para 2 netesh u rregjistrua nje shperthim me tritol ne lagjen Tophane.

Te pyetur per sigurine ne vend dhe ngjarjet e fundit, qytetaret shkodrane fajesojne shtetin shqiptar. Sipas tyre, shteti nuk reagon siç duhet ndaj ketyre ngjarjeve.

Qytetaret kerkojne me shume nderhyrje nga qeveria dhe policia, ne menyre qe ngjarje te tilla te eleminohen sa me shume jo vetem ne Shkoder, por ne te gjithe vendin tone.

Lexoni dhe kete

“TERBOHET” DETI NE SHENGJIN

Deti i trazuar ka sjellë probleme në zonen turistike të Shëngjinit.Batica me dallgë që kanë …