SHPERTHIMI PANIK TEK QYTETARET

Dëshmitarët shprehen se ka qenë një situatë e rëndë dhe se paniku ka qenë I madh, nuk denim se cfar ka ngjarjw dhe se ku shpwrtheu, ishim tw tronditur.

Marija Kaleziq gazetare e televizionit shtetëror të Malit të Zi e cila së bashku me ekipin ndodhej në Shkodër për një reportazh mbi Shkodren dhe malazezët që vijn në qytet për tregti tregon momentet e shpërthimit dhe se një shtetase malazeze që ndodhej me ta është plagosur.

“ Me erdhem nga Mali I Zi për një reportazh se sa shumë vijn malazezet për të tregtuar në Shkodër. Në momentin që ishim duke biseduar me tregtarët dëgjuam një shpërthim të madh. U përhap një panikë e madhe, njerëzit iknin nga të gjitha anët, pam të plagosur, gjakë, kështu edhe ne ikem me vrap. Dikush tha më pas se shpërtheu bombula e gazit por më vonë u mor vesh se kemi të bëjmë me eksploziv. Një kolege e jona është plagosur, në këmbë dhe në gjoks, dhe tani presim si do bëhët gjëndja e saj”.

Shperthimi me bilanc plagosjen e 6 pwrsonave dhe dwme tw shumta materjale ka ngjallur panic tek qytetarwt, pasi zona ku ka ndodhur shpwrthimi wshtw mjaft e populluar pwr shkak tw tregut qw ndodhet aty pranw.

Lexoni dhe kete

DETAJET, JA SI NDODHI NGJARJA E RENDE NE QYTETIN E SHKODRES

Boran Berçama dhe Silvi Ndoci, çifti që u ekzekutua me armë zjarri në një atentat …