“SHPORRJA E TIRANISË DHE FITORJA E DEMOKRACISË”

Pas tubimit të 2 marsit të thirrur nga Presidenti Ilir Meta, Partia Demokratike ka për objektiv të shporrë tiraninë dhe të vendoset demokracia. Një gjë e tillë u pranua edhe nga kreu i PD, Lulzim Basha.

Teksa mori pjesë në një takim me strukturat e kësaj force politike dhe të rinj të qytetit, Basha tha se shporrja e tiranisë dhe fitorja e demokracisë është objektivi i PD dhe për këtë do të bëjmë gjithçka bashkë me Shkodrën dhe gjithë shqiptarët. Ndërsa i pyetur se a do rikthehen protestat, Basha theksoi se do rikthehen me të gjitha format dhe mënyrat demokratike.

Pas deklaratave, Basha zhvilloi takimin e tij me anëtarët e strukturave të PD Shkodër.

Lexoni dhe kete

ULQINAKU: RAMA DHE RILINDJA JANE TASHME E SHKUARA E ZEZE E KETIJ VENDI

Nga Izmira UlqinakuFryma e shpresës dhe e besimit te Partia Demokratike dhe opozita ndjehet në …