Monday , 26 October 2020

SHQIPERI- SPANJE, POLICIA: JA RRUGET E BLLOKUARA

Njė ditė pėrpara ndeshjes Shqipėri-Spanjė, e vlefshme pėr eliminatoret e Botėrorit Rusi 2018, qė do tė luhet nė stadiumin ‘Loro Boriēi’ tė Shkodrės, policia ka publikuar dhe planin e masave qė do tė merren pėr mbarėvajtjen e kėsaj ndeshjeje. Policia bėn mė dije se nė kėtė kuadėr do tė ketė ndalim qarkullimi dhe bllokim tė disa rrugėve nė qytetin e Shkodrės. Pėr lėvizjen e automjeteve dhe parkimin e tyre do tė pėrdoret Unaza e Qytetit Shkodėr, si nga krahu lindor ashtu edhe nga krahu perėndimor, rrugė e cila do tė orientohet dhe monitorohet nga shėrbime policore. Pėr parkim tė automjeteve nė qytetin Shkodėr do tė pėrdoren kėto vende:

? Sheshi “Mehmet Shpendi” tek ish Ndėrmarrja e Fermentimit.
? Gjatėsia e rrugės sė Shkollės sė Mesme Industriale “Arben Broci”.
? Sheshi tek stacioni i trenit tė udhėtarėve.
? Sheshi dhe rruga tek “Fusha e Druve” nė unazėn lindore.

Nga ora 08:00, nuk do tė lejohet parkimi i automjeteve, si dhe do tė bėhet largimi i automjeteve tė parkuara nė kėto akse rrugore:• Nė rrugėn “Bujar Bishanaku”,  Unaza perendimore,duke filluar nga Rr. Bajram Curri deri te Rr.Ibrahim Rugove dhe Rruga Muhamet Dibra deri te parkimi i stadiumit.
Marrja e kėtyre masave bėhet pėr arsye se rruga “Bujar Bishanaku”, do tė jetė e vetmja rrugė kryesore e hyrje-daljes sė tifozave vendas dhe tė huaj.Nė aksin bulevardi “Zogu i Parė” (ose sheshi Parrucė deri tek “Ish 5-Heronjtė”, duke filluar nga ora 10:00 do tė ketė kufizim tė qarkullimit dhe ndalim parkimi tė automjeteve nė tė dy kahet e rrugės, deri nė orėn 24:00. Do tė ndalohet parkimi i automjeteve dhe lėvizja e tyre nga degėzimet e rrugės qė tė ēojnė nė rrugėn “B. Bishanaku” dhe anasjelltas, nga ora 10:00 deri nė ora 24:00. Do tė ndalohet parkimi dhe lėvizja e automjeteve nė rrugėn “Zyhdi Repishti” (rruga e ish poligonit tė qitjes) nga ora 10:00 deri nė orėn 24:00. Do tė ndalohet parkimi dhe lėvizja e automjeteve nė rrugėn e tregut industrial dhe fruta-perime nė Zdrale nga ora 10:00 deri nė orėn 24:00.. Aktiviteti sportiv ėshtė parashikuar tė fillojė nė orėn 20:45 dhe hyrja e tifozerisė, me qėllim shmangien e konfuzionit, do tė nisė nė orėn 17:00. Tė gjithė sportdashėsit duhet tė jenė tė pajisur me dokument identifikimi dhe mos marrjen e pajisjeve tė ndaluara.

Lexoni dhe kete

VJERDHA: TƋ HƋNƋN RIKTHEHEM NƋ PUNƋ

Nga e hĆ«na, Fuat Vjerdha do tĆ« kthehet nĆ« krye tĆ« GjykatĆ«s sĆ« Apelit tĆ« …