Saturday , 24 October 2020

SHQIPERI- SPANJE, POLICIA: JA RRUGET E BLLOKUARA

Nj dit prpara ndeshjes Shqipri-Spanj, e vlefshme pr eliminatoret e Botrorit Rusi 2018, q do t luhet n stadiumin Loro Borii t Shkodrs, policia ka publikuar dhe planin e masave q do t merren pr mbarvajtjen e ksaj ndeshjeje. Policia bn m dije se n kt kuadr do t ket ndalim qarkullimi dhe bllokim t disa rrugve n qytetin e Shkodrs. Pr lvizjen e automjeteve dhe parkimin e tyre do t prdoret Unaza e Qytetit Shkodr, si nga krahu lindor ashtu edhe nga krahu perndimor, rrug e cila do t orientohet dhe monitorohet nga shrbime policore. Pr parkim t automjeteve n qytetin Shkodr do t prdoren kto vende:

? Sheshi Mehmet Shpendi tek ish Ndrmarrja e Fermentimit.
? Gjatsia e rrugs s Shkolls s Mesme Industriale Arben Broci.
? Sheshi tek stacioni i trenit t udhtarve.
? Sheshi dhe rruga tek Fusha e Druve n unazn lindore.

Nga ora 08:00, nuk do t lejohet parkimi i automjeteve, si dhe do t bhet largimi i automjeteve t parkuara n kto akse rrugore: N rrugn Bujar Bishanaku, Unaza perendimore,duke filluar nga Rr. Bajram Curri deri te Rr.Ibrahim Rugove dhe Rruga Muhamet Dibra deri te parkimi i stadiumit.
Marrja e ktyre masave bhet pr arsye se rruga Bujar Bishanaku, do t jet e vetmja rrug kryesore e hyrje-daljes s tifozave vendas dhe t huaj.N aksin bulevardi Zogu i Par” (ose sheshi Parruc deri tek “Ish 5-Heronjt”, duke filluar nga ora 10:00 do t ket kufizim t qarkullimit dhe ndalim parkimi t automjeteve n t dy kahet e rrugs, deri n orn 24:00. Do t ndalohet parkimi i automjeteve dhe lvizja e tyre nga degzimet e rrugs q t ojn n rrugn B. Bishanaku dhe anasjelltas, nga ora 10:00 deri n ora 24:00. Do t ndalohet parkimi dhe lvizja e automjeteve n rrugn Zyhdi Repishti (rruga e ish poligonit t qitjes) nga ora 10:00 deri n orn 24:00. Do t ndalohet parkimi dhe lvizja e automjeteve n rrugn e tregut industrial dhe fruta-perime n Zdrale nga ora 10:00 deri n orn 24:00.. Aktiviteti sportiv sht parashikuar t filloj n orn 20:45 dhe hyrja e tifozeris, me qllim shmangien e konfuzionit, do t nis n orn 17:00.T gjith sportdashsit duhet t jen t pajisur me dokument identifikimi dhe mos marrjen e pajisjeve t ndaluara.

Lexoni dhe kete

100-VJETORI I LINDJES SË SHËN GJON PALIT TË DYTË

Kisha Katolike Shkodër ka organizuar një meshë pasditën e së enjtes me rastin e 100-vjetorit …