Sunday , 29 November 2020

“SHQIPËRIA, E FUNDIT PËR INVESTIMET E QEVERISË PËR COVID”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar në lidhje me të dhënat e publikuara nga Fondi Monetar Ndërkombëtar, ku në raport thuhej se Shqipëria renditej e fundit në Europë sa i takon investimit për situatën e Covid-19.

Në një konferencë për mediat, lideri demokrat akuzoi kryeministrin Edi Rama se çdo qytetar e ka ndjerë në kuletën e tij situatën e vështirë ekonomike.

Sipas Bashës, Rama është një njeri, i cili deri në ditën e fundit që të ketë pushtet, ka për të grabitur shqiptarët, edhe kur ju kushton atyre jetë njerëzish.

Lexoni dhe kete

MEDIU: QEVERIA PO PËRDOR PANDEMINË PËR INTERESA POLITIKE

Opozita vijon të hedhë akuza ndaj qeverisë për keq-menaxhimin e situatës së pandemisë. Kreu i …