Saturday , 31 October 2020

SHQIPRIA FITON 2-0 MIQSOREN ME LUKSEMBURGUN

Shqipria rigjen buzqeshjen n Luksemburg ku arriti t dhuronte nj paraqitje bindse pr t kaluar 2-0 vendasit. Kombtarja jon ka luajtur pothuajse me formacionin e dyt t saj megjithat ia ka dal t fitoj. N stadium dominonte srish tifozeria kuqezi, De Biasi e niste me formacion krejt ndryshe nga ai ndaj Austris, vetm Berisha ishte i njjti mes titullarve, Skuadra jon e dominoi ndeshjen n pjesn e par, arriti t krijoj edhe raste por ka shnuar dot. N minutn e 40-t Cikalleshi merr nj krosim t gjat dhe avancon i vetm drejt ports, zotron topin dhe kalon dhe portierin kundrshtar q detyrohet ta ndal n mnyr t parregullt, duke merituar kshtu kartonin e kuq.

Pjesa e dyt nis m mir pr Shqiprin e cila arrin t gjej m n fund golin e par. Veseli merr krahun dhe kroson n qendr, aty ku Sadiku sht i sakt me goditjen e topit me kok duke e drguar n rrjet. N minutn e 75-t ndrkoh Shqipria gjen golin e dyfishimit me Sokol Cikalleshin. Sulmuesi kavajas merr nj pasim n zon nga Gashi, reziston bukur duke ju shmangur markimit n rrotullim e siper pr tu liruar dhe shnuar golin e 2-0.

Pas ktij goli, nuk ka m shum gjra pr t treguar dhe mbyllet gjithcka 2-0 me Shqiprin q u shfaq solide n mbrojtje dhe agresive n sulm n miqsoret e fundit para grumbullimit n Austri, ku do t ket si kundrshtar t konfirmuar deri m tani Kanadan dhe Katarin.

ADEMI: 100% E AKSIONEVE TË VLLAZNISË NË SHITJE

Vllaznia e futbollit është e gatshme për të kaluar në duar të privatit. Ligji për …